Parafialny Klub Sportowy "Jedność" Paleśnica - strona nieoficjalna

Treningi

Treningi wtorek o 19-orlik,stadion , piątek o 19 stadion w Paleśnicy

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Derby : Jedność -Stróże
Ładowanie...

Dla kibiców

• autor: pksjednoscpalesnica, 2013-08-14 18:28

Widzę, że strona naszego klubu cieszy się popularnością, co mnie osobiście zaskakuje, ale bardzo się z tego cieszę. Postanowiłem napisać ten artykuł, ponieważ pod jednym z ostatnich newsów zeszłego sezonu padło kilka pytań dotyczących zespołu. Mam nadzieję, że ta odpowiedź będzie satysfakcjonująca.

Zacznę od tego, że nasza drużyna składa się z młodych chłopaków i wydawało by się, że dyscyplina może nie być naszą mocną stroną. Myślę, że wszyscy, którzy są podobnego zdania byli by pozytywnie zaskoczeni. Kilka lat temu mieliśmy kryzys jeśli chodzi o zebranie zawodników na mecz. Na treningi przychodziło kilka osób. My ponosiliśmy porażki, ale takie są właśnie konsekwencje.

Teraz da się zauważyć zmianę w dobrym kierunku. W tej chwili jesteśmy na etapie budowania drużyny, ale jest to o tyle motywujące, że widać zaangażowanie. Z młodymi chłopakami jest tak, że nie zawsze chce im się przychodzić na treningi, bo to strata czasu i mają lepsze zajęcia. U nas przykład dają chłopaki, którzy są związani z klubem nawet 9 lat. Młodzi się angażują, a starsi pomagają w dyscyplinie.

Klub jest bardzo ważnym elementem w naszym hobby, którym jest piłka. Nie zawsze jest kolorowo i czasem trzeba zmierzyć się z problemami. Mimo wszystko udaje się nam jakoś funkcjonować. Chłopaki pomagają, bo wychodzą z założenia, że klub to nie jedna osoba, tylko wszyscy, którzy do niego należą.

Słowa uznania należą się również trenerowi. Robert Kraj jest naszym szkoleniowcem od wielu lat. Sam jest ściśle związany z klubem i wkłada wiele pracy w naszą formę. Trzeba przyznać, że potrafi motywować zespół do pracy, a na meczu do walki. Oby nasza współpraca ciągnęła się jak najdłużej.

Co do transferów to nie przewidujemy tego, że jakiś zawodnik będzie chciał odejść do innego klubu. Nasz zespół jeśli traci zawodnika to z przyczyn koniecznych - z reguły chodzi o pracę. Cieszyć może fakt, że wracają zawodnicy, którzy kiedyś już grali. Przykładem może być Tomasz Piechnik lub Jan Pomikło, który zawsze kiedy wraca do kraju deklaruje chęć do gry.

Jeśli chodzi o założenia taktyczne to z takich najogólniejszych mogę podać: walka, walka i jeszcze raz walka. Chcemy wygrywać i chcemy awansować do A klasy. Mamy wielką nadzieję, że w tym sezonie nam się to uda bo mamy predyspozycje. Mamy kilku nowych zawodników, którzy uzupełnią braki. Jedynym problemem będzie kwestia finansowa. Nie ukrywam, że sponsor to było by na nas zbawienie. Dla przykładu mogę podać, że nasze "szatnie" nie są pierwszej młodości i każdy się chyba zgodzi z tym, że przydała by się modernizacja. Patrząc na inne kluby nasz niestety w tej kwestii im nie dorównuje. Tak, że jeśli któryś z naszych wiernych kibiców ma ochotę zostać sponsorem to prosimy o kontakt :)

Drodzy kibice i wszyscy, którzy odwiedzacie tę stronę, wspierajcie naszą "Jedność". Podsumowując mogę zapewnić, że warto bo na pewno większości młodzieży klub dobrze służy. Przychodźcie na mecze i kibicujcie, a my damy z siebie wszystko.

autor: ~anonim 2013-08-20 21:30:46

avatar hahahh Dobrze gada :P

Autor: Treść:pozostało znaków:

GKS Przyborów 9:2 Wulkan Biesiadki
Iskra Szczepanów 3:1 Jedność Paleśnica
Jastrząb Łoniowa 1:2 Temida Złota
Orlik Szczurowa 0:2 Rylovia II Rylowa
Jadowniczanka II Jadowniki 2:5 Pogórze Gwożdziec
Grom Sufczyn 0:1 Start 77 Biadoliny Szlacheckie
Orzeł Stróże pauza

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Czy Jedność awansuje w przyszłym sezonie?