Parafialny Klub Sportowy "Jedność" Paleśnica - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Treningi

Treningi wtorek o 19-orlik,stadion , piątek o 19 stadion w Paleśnicy

 

 

 

 

 

 

 

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Najnowsza galeria

Derby : Jedność -Stróże
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 93, wczoraj: 186
ogółem: 217 640

statystyki szczegółowe

Aktualności

Udany początek nowego sezonu …

  • autor: pksjednoscpalesnica, 2015-09-02 20:38

Mecz Paleśnica – Orlik Szczurowa 4:2

Inauguracja nowego sezonu piłkarskiego wypadła dla gospodarzy udanie. Rywalem była drużyna Orlika Szczurowa, która znacznie się zmieniła, powrócił doświadczony bramkarz z  A klasowej Viktorii Bielcza oraz kilku młodych zawodników występujących w młodzieżowych drużynach  Rylovi Rylowa.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Paleśnicy,  ponieważ już w pierwszej akcji mogli zdobyć bramkę, nie znacznie pomylił się Jurkiewicz, który wykorzystał nie zdecydowanie obrońców i uderzył tuż obok słupka. W 15 minucie meczu Jurkiewicz już się nie myli, uderza nie do obrony tuż przy słupku obok bezradnego bramkarza i zaskoczonych obrońców.

O dużym pech musi mówić Łuchasz Stanuch,  który kilkakrotnie znajdował się w sytuacjach korzystnych, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Należy wspomnieć , że długotrwała susza spowodowała, że boisko było twarde i  po odbici piłka dostawała, nieokreślonych rotacji.  Zawodnicy Szczurowej grali bardzo ambitnie,  zawężali pole gry szczególnie w  środku boiska stosując podwojenie a nawet potrojenie krycia przeciwnika. Zawodnicy Paleśnicy grali dużo piłką i składnie, ale tylko prawą stroną co ułatwiało krycie i przerywanie akcji zawodnikom Szczurowej.  Permanentne uwagi trenera o potrzebie uruchamiania lewe wolnego skrzydła,  zmieniły obraz gry najpierw z lewej strony bardzo groźnie uderzył na bramkę Gucwa.  Natomiast w 41min. Stanuch zagrał do Gucwy a ten zewnętrznym podbiciem wykonał podanie zdobywające za plecy obrońców, tak że Jurkiewicz znalazł się od połowy boiska sam na sam z bramkarzem gości, który tuż przed polem karnym fauluje naszego napastnika i zostaje ukarany czerwoną kartką – wzorowa kontra „od lewej strony”.  Cała sytuacja wywołała niezadowolenie ze strony gości w stosunku do arbitra, który na wszelki wypadek konsultował decyzję z arbitrem bocznym. Niestety rzut wolny w wykonaniu Paleśnicy okazał się nieskuteczny – musimy poćwiczyć to na treningach – szukamy sponsora na profesjonalny mur treningowy !!!

W przerwie przekazanych zostało kilka uwag taktycznych jak rozegrać akcje, aby były skuteczne. Po zmianie stron gospodarze szybko dokładają drugą bramkę. Gucwa podaje piłkę, przedłuża ją Baut, na wolną pozycję wbiega Sarota i uderza tuż obok bramkarza nie do obrony .  Za Sarotę wchodzi Daniel Łękawski.  To kontynuacja świetnej gry gospodarzy, którzy umiejętnie utrzymują się przy piłce zarówno w obronie jak i formacjach ofensywnych. Pokłosiem dobrej gry jest zdobycie trzeciej bramki po koronkowo rozegranym ataku pozycyjnym, asystę zalicza D.  Łękawski który precyzyjnie podaje piłkę do Jurkiewicza, a ten technicznym strzałem zdobywa swoja drugą bramkę. Rak Józef zmienia Mastalerza Michała. Bardzo dobra gra i rażąca nieskuteczność  drużyny Paleśnicy - kolejno trzech sytuacji nie wykorzystuje D. Łękawski, ale należy pochwalić go za wypracowanie ich. Myli się także Pazdalski, Jurkiewicz, Stanuch, Gucwa,  nawet Mastalerz uderzając głową  przy rzucie rożnym   Niestety ten okres bardzo dużej przewagi Paleśnicy  rozluźnił  drużynę i  niektórzy pomyśleli   już,  że jest " łatwe zwycięstwo". Nagle pewnie grająca obrona popełnia dwa identyczne błędy – obrońcy Paleśnicy ryzykownie próbują rozegrać piłkę, pada ona łupę napastnika, który technicznym strzałem umieszcza piłkę w siatce Paleśnicy i to dwukrotnie. Najgorsze że te sytuacje to nie wypracowane akcje drużyny przeciwnika – tylko błędy  wynikające   z lekceważenia przeciwnika. Sam przeciwnik ustawił się sprytnie, trzech zawodników z przodu a pozostali tworzą szczelną obronę, otwarta gra byłaby dla nich katastrofą.

Na szczęście końcówka to popisowa akcja w  wykonaniu Paleśnicy,  po dokładnym rozegraniu piłki w środku pola przez pomocników, następuje podanie do Wiktora Gierałta  na lewe skrzydło,  ten sprytnie się zastawia i wyjątkowo precyzyjnie podaje  do swojego brata Kamila, który po przyjęciu piłki umiejętnie ją zasłonia, a obrońca drużyny gości przewraca naszego zawodnika w polu karnym. Skutecznym wykonawcą karnego okazał się Gucwa Sebastian obserwowany przez swoją dziewczynę z trybun.  

Skład PKS „Jedność” Paleśnica:

Łękawski Dawid- Mastalerz Adam/kapitan/, Mastalerz Michał, Pabian Arkadiusz, Piechnik Tomasz,  Stanuch Łukasz, Gucwa Sebastian, Sarota Piotr, Pazdalski Łukasz, Baut Dominik, Jurkiewicz Paweł.

Rezerwowi: Łękawski Daniel, Gierałt Wiktor, Gierałt Kamil, Rak Józef, Łukasik Patryk.

O dużym pech musi mówić Łuchasz Stanuch,  który kilka krotnie znajdował się w sytuacjach korzystnych, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Należy wspomnieć , że długotrwała susza spowodowała, że boisko było twarde i  po odbici piłka dostawała, nie określonych rotacji.  Zawodnicy Szczurowej grali bardzo ambitnie, szczególnie zawężali pole gry w  środku boiska stosując podwojenie a nawet potrojenie krycia przeciwnika. Zawodnicy Paleśnicy grali dużo piłką i składnie, ale tylko prawą stroną co ułatwiało krycie i przerywanie akcji zawodnikom Szczurowej.  Permanentne uwagi trenera o potrzebie uruchamiania lewe wolnego skrzydła,  zmieniło obraz gry najpierw z lewej strony bardzo groźnie uderzył na bramkę Gucwa.  Natomiast w 41min. Stanuch zagrał do Gucwy a ten zewnętrznym podbiciem wykonał podanie zdobywające za plecy obrońców, tak że Jurkiewicz znalazł się od połowy boiska sam na sam z bramkarzem gości, który tuż przed polem karnym fauluje naszego napastnika i zostaje ukarany czerwoną kartką – wzorowa kontra „od lewej strony”.  Cała sytuacja wywołała niezadowolenie ze strony gości w stosunku do arbitra, który na wszelki wypadek konsultował decyzję z arbitrem bocznym. Niestety rzut wolny w wykonaniu Paleśnicy okazał się nieskuteczny – musimy poćwiczyć to na treningach – szukamy sponsora na profesjonalny mur treningowy !!!

W przerwie przekazanych zostało kilka uwag taktycznych jak rozegrać akcje, aby były skuteczne. Po zmianie stron gospodarze szybko dokładają drugą bramkę. Gucwa podaje piłkę przedłuża ją Baut na wolną pozycję wbiega Sarota i uderza tuż obok bramkarza nie do obrony .  Za Sarotę wchodzi Daniel Łękawski.  To kontynuacja świetnej gry gospodarzy, którzy umiejętnie utrzymują się przy piłce zarówno w obronie jak i formacjach ofensywnych. Pokłosiem dobrej gry jest zdobycie trzeciej bramki po koronkowo rozegranym ataku pozycyjnym, asystę zalicza D.  Łękawski który precyzyjnie podaje piłkę do Jurkiewicza, a ten technicznym strzałem zdobywa swoja trzecia bramkę. Mastalerza Michała zmienia Rak Józef. Bardzo dobra gra i rażąca nie skuteczność  drużyny Paleśnicy, kolejno trzech sytuacji nie wykorzystuje D. Łękawski, ale należy pochwalić go za wypracowanie ich. Myli się także Pazdalski, Jurkiewicz, Stanuch, Gucwa,  nawet Mastalerz uderzając głową  przy rzucie rożnym   Niestety ten okres bardzo dużej przewagi Paleśnicy  rozluźnił  drużynę i  niektórzy pomyśleli,   już że jest " łatwe zwycięstwo". Nagle pewnie grająca obrona popełnia dwa identyczne błędy – obrońcy Paleśnicy ryzykownie próbują rozegrać piłkę, pada ona łupę napastnika, który technicznym strzałem umieszcza piłkę w siatce Paleśnicy i to dwukrotnie. Najgorsze że te sytuacje to nie wypracowane akcje drużyny przeciwnika – tylko błędy  wynikające   z lekceważenia przeciwnika. Sam przeciwnik ustawił się sprytnie, trzech zawodników z przodu i  pozostali szczelna obrona, otwarta gra byłaby dla nich katastrofą.

Na szczęście końcówka to popisowa akcja wykonaniu Paleśnicy,  po dokładnym rozegraniu piłki w środku pola przez pomocników, następuje podanie do Wiktora Gierałta  na lewe skrzydło,  ten sprytnie się zastawia i wyjątkowo precyzyjnie podaje  do swojego brata Kamila, który po przyjęciu piłki umiejętnie ją zasłonią, a obrońca drużyny gości przewraca naszego zawodnika w polu karnym. Skutecznym wykonawcą karnego okazał się Gucwa Sebastian obserwowany przez swoją dziewczynę z trybun.  

Skład PKS „Jedność” Paleśnica:

Łękawski Dawid- Mastalerz Adam/kapitan/, Mastalerz Michał, Pabian Arkadiusz, Piechnik Tomasz,  Stanuch Łukasz, Gucwa Sebastian, Sarota Piotr, Pazdalski Łukasz, Baut Dominik, Jurkiewicz Paweł.

Rezerwowi: Łękawski Daniel, Gierałt Wiktor, Gierałt Kamil, Rak Józef, Łukasik Patryk.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [466]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
GKS Przyborów 9:2 Wulkan Biesiadki
Iskra Szczepanów 3:1 Jedność Paleśnica
Jastrząb Łoniowa 1:2 Temida Złota
Orlik Szczurowa 0:2 Rylovia II Rylowa
Jadowniczanka II Jadowniki 2:5 Pogórze Gwożdziec
Grom Sufczyn 0:1 Start 77 Biadoliny Szlacheckie
Orzeł Stróże pauza

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Czy Jedność awansuje w przyszłym sezonie?

Statystyki drużyny