Aktualności

Pewne zwycięstwo …

• autor: pksjednoscpalesnica, 2015-09-10 19:51

Jedność Paleśnica – Grom Sufczyn 5:1

Do meczu trwały solidne przygotowania, tydzień wcześniej nasi zawodnicy z Jastrzębi Łukasz, Mikołaj i Sebastian  zorganizowali pompę  i  nawadniali murawę, następnie ich działania kontynuowali już miejscowi  Józek i Adam – brawo zaangażowanie!!!

Cała drużyna była bardzo zmobilizowana, poprawiła się frekwencja na treningach wszystko to przełożyło się na jakość gry drużyny.  Paleśnica zaatakowała od pierwszych minut, składne akcje przeprowadzane dużą ilością podań zwiastowały bramkę. Widowiskowo rozegrany atak pozycyjny przez zawodników Paleśnicy, w 11min. Dominik Baut kończy technicznym strzałem i zdobywa swoja pierwszą bramkę, asystę zalicza Łukasz Stanuch.  Przewaga Paleśnicy nie podlega dyskusji, gra zawodników może się podobać, duża wymienność pozycji, dokładne podania, dużo ciekawych akcji , ale szwankuje skuteczność. W 34 min. piłka rozegrana przez pomocników trafia do Piotra Saroty , a ten podaje do Dominika Bauta, który pięknym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę.  Trzecią bramkę i swojego Hat-trick Baucik zdobywa w 38min. odważnie wbiegając  i posyłając piłkę obok  szarżującego bramkarza. Asystę zaliczył Arkadiusz Pabian, który bardzo precyzyjnym, długim podaniem idealnie go uruchomił. W 40 min. Paleśnica wykonywała rzut rożny, wybitą piłkę przejął Tomasz Piechnik i z 30m oddał bardzo silny strzał, piłkę z najwyższą trudnością sparował do boku bramkarz, największym sprytem w tej sytuacji wykazał się Adam Mastalerz, który przejął piłkę i uderzył w długi róg bramki nie do obrony.  W drugiej połowie w 47min. Sarota wykonuje rzut rożny a piękną bramkę zdobywa na 5:0 Michał Mastalerz. Honorową bramkę goście zdobywają w 56 min.  Niestety później gra Paleśnicy nie wygląda już tak imponująco, za dużo rozluźnienia – jak to określił Józek „jak są śmichy i chichy w przerwie to później się nie układa”  ale wcześniejsza postawa i wynik napawa optymizmem.  A tak żartobliwie w tym meczu „złe czary” pokonał Piotr Chochorowski …

Łukasik P. zmienia Łękawskiego D.,  Rak Józef zmienia Sarote P.,  Gierałt W. zmienia Gucwe S.