Parafialny Klub Sportowy "Jedność" Paleśnica - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Treningi

Treningi wtorek o 19-orlik,stadion , piątek o 19 stadion w Paleśnicy

 

 

 

 

 

 

 

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Najnowsza galeria

Derby : Jedność -Stróże
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 80, wczoraj: 186
ogółem: 217 627

statystyki szczegółowe

Aktualności

Paleśnica rządzi w derbach …

  • autor: pksjednoscpalesnica, 2015-09-13 19:40

Jedność Paleśnica – Orzeł Stróże  5:0 (3:0)

Derby gminy Zakliczyn to zawsze „gorące” wydarzenie sportowe.  Pojedynki ze Stróżami od wielu lat wzbudzały duże emocje na szczęście ostatnio tylko czysto sportowe. Przy okazji  czwartej kolejki ligowej  był to także mecz o fotel lidera  naszej grupy, ponieważ Temida Złota w sobotę przegrała z Grabnem. 

Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane, drużyna ze Stróż ma w swoich szeregach kliku bardzo doświadczonych zawodników z przeszłością gry na poziomie okręgówki, a nawet czwartej ligi. Nasz zespół natomiast ciągle się rozwija, doskonalimy nasz poziom, zwiększamy jakość gry. Praca na treningach umożliwia wdrażanie elementów technicznych i taktycznych o charakterze zaawansowanym.  Bardzo cieszy powtarzalność akcji formacji defensywnych i ofensywnych to świadczy o wyższej  jakości gry, ale przede wszystkim  wzrosła także determinacja , wola walki zawodników i ich dyscyplina taktyczna.

 Początek meczu to twarda walka na całym boisku, ale  stopniowo  Paleśnica zyskiwała przewagę w środku pola gry i już w jednej z pierwszych akcji D. Baut  technicznym strzałem z 20m sprawdził bramkarza gości popularnego „Balade” , który z najwyższym trudem sparował piłkę do boku,

Bardzo pewnie grała defensywa gospodarzy, wzorowo współpracowali Mastalerz Adam, Piechnik Tomasz i Pabian Arkadiusz , którzy spokojnie przerywali akcje przeciwnika i umiejętnie inicjowali akcje ofensywne. W  21  min. Pabian odważnym wejściem odebrał piłkę przeciwnikowi i zagrał do Mastalerza a ten długim podaniem uruchomił,   świetnie ustawionego Mikołaja Włudykę, który ograł obrońców i technicznym strzałem nad wybiegającym bramkarzem zdobył prowadzenie dla Paleśnicy – ogromna radość zawodników,  działaczy oraz kibiców.   Około 26 min. trener udziela pomocy Pawłowi Jurkiewiczowi i ma okazję z bliska zobaczyć fantastyczną bramkę  strzeloną przez Adama Mastalerza.  Baut dogrywa piłkę do Gucwy Sebastiana, który sprytnie podaje to Mastalerza, a ten  z pół woleja , „atomowym”  uderzeniem „ładuje” piłkę w okienku bramki przeciwnika. Kibice w wiacie „szaleją” z radości. W 37min. wymiana piłek pomiędzy Stanuchem, Gucwą a Bautem, w środku pola kończy się świetnym podaniem Łukasza Stanucha do wbiegającego na wolne pole z lewego skrzydła Daniela Łękawskiego, który technicznym strzałem po ziemi  obok bramkarza zdobywa trzecią bramkę dla Paleśnicy.  Mecz w pierwszej połowie obfitował w twarde pojedynki w środku boiska, szczególną walecznością wykazywali się Paweł Jurkiewicz ,Stanuch,  Baut , Gucwa i Pazdalski . Ten ostatni został kopnięty przez przeciwnika, którego ograł sprytnym zwodem w konsekwencji zawodnik gości Ludwa zobaczył czerwona kartkę.

W przerwie meczu trener przedstawił   korektę zachowania zawodników przy wrzutach z autu przeciwnika oraz wytyczne w zakresie organizacji gry taktycznej.  

Druga połowa to dużo gry piłką zawodników Paleśnicy, akcje dynamiczne z dużą ilości podań, także  z wykorzystaniem włączających się zawodników defensywnych. Drużyna gości dwukrotnie oddała strzały z dystansu, bardzo trudne do obrony  ale świetnymi  interwencjami popisał się nasz   bramkarz Dawid Łękawski. Gości na tyle było stać, ponieważ nasza obrona kontrolowała umiejętnie grę przez  zdecydowane wejścia Pabiana , spokój i wzajemną asekurację Mastalerza ,  Piechnika i Stanucha oraz pewne chwyty Łękawskiego. W 69 min. zespołowy umiejętny wysoki pressing  na połowie przeciwnika w wykonaniu Gucwy, Włudyki , Jurkiewicza, Bauta umożliwił odbiór piłki przeciwnikowi przez zdecydowane wejście Bauta, który  mimo, że był popychany utrzymał się przy piłce i wyszedł z sytuacją sam na sam z „Baladą”.  Baut zachował spokój , mimo że bramkarz gości wybiegł skracając  kąt,   on technicznym strzałem tuż przy słupku uderza nie do obrony. Na murawie pojawiają się zmiennicy bracia Gierałt Kamil (63min.) i Wiktor (70min.), którzy wnoszą ożywienie w akcjach ofensywnych gospodarzy. Pojawia się także Józek Rak, który zaczyna rządzić na przedpolu Paleśnicy  przez dynamiczne wyjścia głową i wykorzystanie swoich warunków fizycznych w walce z przeciwnikiem. Udane wejście zalicza także Łukasik Patryk, który uczestniczy w koronkowej akcji rozegranej z Jurkiewiczem i  Pazdalskim, ten ostatni spokojnie wykłada piłkę  do Stanucha a ten z 17 m technicznym strzałem uderza w róg bramki przeciwnika i zdobywa piątą bramkę dla Paleśnicy. Ostatnia bramka to kopia akcji z  ostatniego meczu z Sufczynem, cieszy powtarzalność rozgrywanych schematów taktycznych, a to świadczy o rozwoju drużyny.

Należy pochwalić całą drużynę za mobilizację i zaangażowanie, a jako przykład można podać Łukasza Stanucha, który kolejny raz przyjeżdża z pracy tylko na mecz  i po nim wraca znów do pracy do Bytomia !!!. Postawa godna naśladowania szczególnie przez młodych, którzy bardzo łatwo znajdują wymówki swojej nieobecności  na treningu lub meczu .

Choć mecz wypadł bardzo dobrze, pod względem taktycznym, skuteczności i organizacji gry, wszyscy musimy pamiętać, że chcąc prezentować dobry poziom.  Musimy stale się rozwijać  przez uczestnictwo  w treningach, które umożliwiają  podnoszenie  umiejętności technicznych, taktycznych, gwarantują  rozwój kondycji  w tym  cech motorycznych niezbędnych u  piłkarza  takich jak szybkość, wytrzymałość, koordynacja ruchowa , siła dynamiczna.  A rozwój  strategii  gry , zespołowości, zgrania drużyny  jest możliwy tylko przez trening i regularna grę meczową. Cieszy także bardzo solidna ławka rezerwowych.

Skład PKS „Jedność” Paleśnica:

Łękawski Dawid- Mastalerz Adam/kapitan/, Pabian Arkadiusz, Piechnik Tomasz,  Stanuch Łukasz, Gucwa Sebastian, Pazdalski Łukasz, Baut Dominik, Łękawski Daniel, Jurkiewicz Paweł, Włudyka Mikołaj.

Rezerwowi: Gierałt Kamil, Gierałt Wiktor, Chochorowski Piotr, Rak Józef, Łukasik Patryk, Urban Dariusz.


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [559]
 

autor: ~A.m 2015-09-14 15:58:02

avatar A co ze zdjęciami z meczu?


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
GKS Przyborów 9:2 Wulkan Biesiadki
Iskra Szczepanów 3:1 Jedność Paleśnica
Jastrząb Łoniowa 1:2 Temida Złota
Orlik Szczurowa 0:2 Rylovia II Rylowa
Jadowniczanka II Jadowniki 2:5 Pogórze Gwożdziec
Grom Sufczyn 0:1 Start 77 Biadoliny Szlacheckie
Orzeł Stróże pauza

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Czy Jedność awansuje w przyszłym sezonie?

Statystyki drużyny