Aktualności

Festiwal strzelecki w wykonaniu Paleśnicy …

• autor: pksjednoscpalesnica, 2015-09-27 21:15

Jedność Paleśnica – Jadowniczanka II Jadowniki – 10:0 (4:0)

Godzina meczu na prośbę Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku została zmieniona na 12.20, ponieważ był problem z obsadą sędziowską. Ostatecznie mecz poprowadzili sędziowie z Tarnowa.

Drużyna rezerw Jadowniczanki to solidny zespół, który potrafi odebrać punkty drużyną z czołówki.
Do Paleśnicy dotarło tylko 9 zawodników, ale zaczęli ambitnie i rozsądnie  - „zamurowali” bramkę,
na przedpolu dobrze grał ich bramkarz. Paleśnica od początku zaatakowała, takie mecze nie są wygodne dla drużyny, która wie że musi wygrać ponieważ ma przewagę. Jedność przez cały mecz dyktowała warunki gry, ale sam początek był trochę nerwowy w fazie finalizacji akcji ofensywnych.

Wynik meczu otworzył w 12 min. Jurkiewicz Paweł, który odważnym wejściem uprzedził bramkarza gości i wykorzystał podania Łukasza Pazdalskiego. W 24 min. Baut uruchomił podaniem Sarotę, który w biegł w pole karne, zamarkował podanie do środka i uderzył w „okienko” bramki po krótkim rogu – Paleśnica prowadzi 2:0. Zawodnicy „Jedności” z dużą swobodą operują piłką na połowie przeciwnika i znów Baut w 26 min. zalicza  piękną asystę , zagrywając  prostopadłe podanie w pole karne do Włudyki, który technicznym strzałem podwyższa wynik meczu. Pierwszą  połowę Paleśnica kończy popisowym atakiem pozycyjnym na jeden kontakt  w wykonaniu zawodników:  Gucwa-Pazdalski-Włudyka  a bramkę zdobywa  Jurkiewicz.  Drugą połowę Jedność rozpoczyna od mocnego uderzenia – Baut wzorowo zagrywa w tempo do wbiegającego ze skrzydła Saroty, który na dwa kontakty, oddaje strzał po długim rogu bramki gości – Sarota zdobywa swoja druga bramkę. W 51 . minucie kopia wcześniejszej akcji, lecz tym  razem piłkę świetnie wprowadza środkiem A. Mastalerz, przejmuje Stanuch, który podaje do wbiegającego ze skrzydła Saroty, ten w pełnym biegu przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i z powietrza uderza po długim rogu  - Paleśnica zdobywa 6 bramkę, a do formy wraca Sarota, który ostatnio coraz częściej pojawia się na treningach (…) i na szczęście zamienił siatkówkę na piłkę nożna!

W 53 min. pojawia się na boisku Łękawski Daniel za Mastalerza Michała.  Strzał Włudyki w 55 min. z najwyższym trudem broni bramkarz, ale przy dobitce Jurkiewicza jest już bez szans.  Zmiana w 59 min.  boisko opuszcza filar naszego rozegrania   - Ł. Pzadalski  pojawia się W. Gierałt.  W 61 min. Gucwa z lewego skrzydła, „łamie” akcję do środka i mocnym, technicznym uderzeniem w „okienko” bramki podwyższa wynik meczu na 8:0. W 65 min. Sarotę zmienia Łukasik.  Wymianę piłki w ataku pozycyjnym miedzy Mastalerzem  - Stanuchem – Gucwą - Pabianem –Łękawskim –wykorzystuje wbiegający ze skrzydła Wiktor Gierałt, który mocnym strzałem zdobywa kolejną bramkę dla Paleśnicy.

Na murawie, witany przez wiernych kibiców pojawia się Józek Rak zmienia Bauta, ostatnio „króla asyst „.  Nieoczekiwane miejsce na boisku  w końcówce zajął nasz napastnik Mikołaj Włudyka, który wracał po piłkę na naszą połowę, tam gdzie, grała nasza obrona – na pytanie trenera o zaskakujące postępowanie, odpowiedział, „że chodź tutaj chce dotknąć piłki” – było w tym dużo racji ponieważ w samym polu karnym  przeciwnika „od naszych zawodników było tłoczno”.  Ostatnią dziesiątą bramkę zdobywa w zamieszaniu w polu karnym w 78 min. Sebastian Gucwa. Drużyna Jedności także kończyła mecz w osłabieni, ponieważ kontuzji nabawił się Patryk Łukasik i trener nakazał mu opuścić boisko.

Wzorowo grała nasza obrona Adam Mastalerz, Michał Mastalerz oraz Arkadiusz Pabian – nie pozwalali przeciwnikowi na organizowanie akcji ofensywnych,   natomiast sami przez umiejętne rozgrywanie piłki, przygotowywali zorganizowany atak pozycyjny. Drużynę gości należy pochwalić za ambitną grę do końcowego gwizdka sędziego Krzysztofa Surdela, pomimo osłabienia kadrowego.